Фудбал

Нема да гледаме дуел Меси – Роналдо: Португалецот повторно позитивен на корона!

Кристијано Роналдо, фудбалерот на Јувентус, повторно доби позитивен наод за текстот за коронавирус.

Тоа значи дека тој нема да може да игра против Барселона на мечот од Лигата на шампионите.

Според протоколот, Португалецот ќе мора да остане во изолација.

Во таа насока, тој нема да биде во конкуренција за натпреварот против големиот ривал, Лионел Меси.

Протоколот предвидува дека фудбалерот мора да добие потврда за надминување на вирусот најмалку седум дена пред натпреварот.

Роналдо немаше никакви симптоми на вирус во кое било време, се чувствува добро, но нема да може да се врати на редовните активности се додека не добие негативен резултат.

Натпреварот помеѓу Јувентус и Барселона се игра во среда на 28 октомври во 21 часот.

Поврзани вести

Почетино: По ваков пораз треба да се држиме заедно

Влатко Зорба

Борусија Дортмунд остана без напад пред мечот со Интер

Влатко Зорба

Ромеро го искрши Ламбоџинито од 170.000 фунти, но остана неповреден

Пике се гордее со Барселона која искажа поддршка за политичарите од Каталонија

Влатко Зорба

По пандемијата во Кина градат стадион вреден 1,56 милијарди евра

По средбата со Куман: Меси не може да реши за својата иднина

Stefanija Kuzmanovska