Фудбал

Паднаа акциите на Јувентус поради елиминацијата од Лигата на шампионите

Акциите на фудбалскиот клуб Јувентус утрово паднаа за околу 10 проценти на берзата во Милано, по елиминацијата во осминафиналето од Лигата на шампиони

Акциите на клубот забележаа пад од 9,27 проценти денес.

Фудбалерите на Јувентус беа елиминирани во осминафиналето од Лигата на шампионите, и покрај тоа што во возвратниот натпревар во петокот го совладаа Лион со 2:1.

По оваа елиминација и покрај новата титула на италијанскиот шампион, Јувентус го замени тренерот Маурицио Сари и го стави Андреа Пирло на негово место.

Поврзани вести

Квалификации за ЕП 2020: С. Македонија брка три бода против Словенија

Влатко Зорба

Ван де Бек е нов „црвен ѓавол“ (фото)

Никола Поповски

Јунајтед се договори со Манџукиќ, од Јувентус ја објавија и цената

Влатко Зорба

Лампард: Мурињо има напаѓачи, нека не претерува

Никола Поповски

Коронавирусот одложи три натпревари во Серија А

Влатко Зорба

Фудбалерите останаа на 68-та позиција на најновата ФИФА ранг-листа