Категорија : Фудбал

СПОРТ Фудбал

Барди: Оваа година беше добра за нас и двата претстојни меча можат да ни помогнат да одиме напред

Во пресрет на последните два квалификациски натпревари од циклусот за пласман на ЕУРО 2020 против Австрија (16. ноември, „Ернст Хапел“, Виена) и Израел (19. ноември,...
СПОРТ Фудбал

„Граѓаните“ се жалат на судењето на дербито со Ливерпул

Манчестер сити испрати формална жалба за работата на судиите на натпреварот од 12. коло од шампионатот на Англија против Ливерпул (1:3), пренесува „Дејли мејл“. „Граѓаните“...
СПОРТ Фудбал

Јаја Туре упати замерка до ФИФА со третирањето на проблемот со расизмот на стадионите

Фудбалерот од Брегот на Слоновата коска, Јаја Туре, упати замерка до Светската фудбалска федерација со третирањето на проблемот со расизмот на стадионите. – Мора да...
СПОРТ Фудбал

Модриќ го посочи Бензема како еден од најдобрите напаѓачи во светот

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ, го посочи соиграчот Карим Бензема како еден од најдобрите напаѓачи во светот. – Карим Бензема е...
СПОРТ Фудбал

Барселона и Реал ќе играат на 18 декември од 20 часот

Шпанското фудбалско „Ел Класико“ помеѓу ривалите Барселона и Реал Мадрид, ќе се одигра на 18 декември во 20 часот. Ова е дефинитивна одлука за терминот...
СПОРТ Фудбал

Паоло Малдини сака да го врати Анчелоти во Милан

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти може да се врати во Милано, објавија италијанските медиуми. Според „Тутоспорт“, техничкиот директор на клубот, Паоло Малдни е заинтересиран да...
СПОРТ Фудбал

Јувентус во јануари го ангажира Вилијан

Напаѓачот на Челси, Вилијан и дефанзивецот на Верона, Мараш Кумбула се фудбалерите за кои се интересира Јувентус, јавуваат италијанските медиуми. Според „Кориере дело спорт“ Јувентус...
СПОРТ Фудбал

Велковски: Имаме квалитет да освоиме што повеќе бодови и да останеме на третото место во групата

Македонската фудбалска репрезентација ги продолжува подготовките за претстојните два натпревари против Австрија (16 ноември во Виена) и со Израел (19 ноември во Скопје). Напаѓачот Крсте Велковски...