Категорија : Фудбал

СПОРТ Фудбал

Зидан не ќе може да смета на Азар за „Ел Класико“

Фудбалерот на Реал Мадрид, Еден Азар ќе го пропушти претстојното „Ел Класико“ против Барселона заради повреда, соопшти кралскиот клуб. Како што е наведено, Азар е...
Фудбал

Ливерпул го објави составот за настапите на Светското клупско првенство

Влатко Зорба
Тренерот на актуелниот европски шампион Ливерпул, Јирген Клоп, денеска ги објави имињата на фудбалерите на кои ќе смета за клупското Светско првенство во Катар. Во...
Фудбал

Сејдини на средба со Џани Инфантино

Влатко Зорба
Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини оствари официјална средба со првиот човек на ФИФА, Џани Инфантино во седиштето на Светската фудбалска асоцијација во...
Фудбал

ФФМ спроведува анкета за најдобрите во македонскиот фудбал за 2019 година

Влатко Зорба
Фудбалската федерација на Македонија и оваа година го организира традиционалниот гала настан „Најдобрите во македонскиот фудбал за сезона 2018/19“. Сите заинтересирани својот глас можат да...
Фудбал

Ибрахимовиќ за расизмот во Италија: Треба тимовите да се исфрлаат во Серија Б

Влатко Зорба
Напаѓачот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ смета дека Италијанската фудбалска федерација треба да се бори построго против расизмот. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец најави дека...
Фудбал

Евертон за прв пат по 20 години се наоѓа во зоната за испаѓање по 15 премиерлигашки кола

Влатко Зорба
Фудбалерите на Евертон синоќа го загубија градското дерби против Ливерпул со 5:2 во рамките на 15. коло од шампионатот на Англија. За „карамелите“ ова беше...
Фудбал

Солскјер: Рашфорд ја прикажа најдобрата партија под мое водство

Влатко Зорба
Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер по победата над Тотенхем во мечот од 15. коло од шампионатот на Англија (2:1), ја одбележа играта на...