Категорија : Фудбал

ВИДЕО/ФОТО Фудбал

Ибра ја повтори легендарната сцена на Роки и Аполо Крид (ВИДЕО)

Славниот фудбалер Златан Ибрахимовиќ по истекот на договорот со екипата на ЛА Галакси е слободен играч. И додека светските медиуми пишуваат за тоа каде би...
СПОРТ Фудбал

Роналдо се огласи по победата над Милан

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо на својот Твитер го коментираше исходот од натпреварот од 12. коло на италијанскиот шампионат против Милан (1:0). На овој натпревар...
СПОРТ Фудбал

Ангеловски: Трети сме, и сакаме да останеме на таа позиција

Македонската А репрезентација денеска ги започнува подготовките за последните два квалификациски натпревари против Австрија (16. ноември) и Израел (19. ноември) од циклусот за пласман на...
СПОРТ Фудбал

Ули Хенес: Постоеја одредени струи во екипата кои не сакаа Нико Ковач да остане тренер

Фудбалерите на Баерн Минхен продолжуваат со победи по заминувањето на хрватскиот тренер Нико Ковач. По тешкиот пораз во Франкфурт од Ајнтрахт (1:5), актуелниот германски првак...
СПОРТ Фудбал

Пиоли: Бевме барем рамноправни со Јувентус, ако не и подобри

Тренерот на Милан Стефано Пиоли го коментираше поразот на Јувентус (0:1) доживеан синоќа во натпреварот од 12. коло на италијанскиот шампионат. – Бевме барем рамноправни...
СПОРТ Фудбал

Сари за Роналдо: Природно е играчот да се изнервира кога ќе го напушти теренот

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, не гледа ништо лошо во тоа што Кристијано Роналдо откако беше заменет на дербито со Милан, веднаш отиде во соблекувалната....
СПОРТ Фудбал

Дибала му донесе три бода на Јуве (ВИДЕО)

Со голот на Пауло Дибала постигнат во 77.минута, актуелниот италијански шампион Јувентус синоќа на свој терен го совлада Милан. Триумфот (1:0) значеше нови три бода...
Фудбал

Гвардиола беснееше против судијата, кој го оштети Сити за 2 пенали (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Дербито во Премиер лигата меѓу Ливерпул и Манчестер Сити заврши со победа од 3:1 за тимот од Мерсисајд. Менаџерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола не беше...
Фудбал

Венгер: Гвардиола ќе биде многу разочаран

Влатко Зорба
Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер го даде својот коментар по победата од 3:1 на Ливерпул против Манчестер Сити. Французинот изјави дека менаџерот на „граѓаните“...
Фудбал

Клоп: Ова беше единствениот начин на кој можеме да го победиме Сити

Влатко Зорба
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше воодушевен од победата на Манчестер Сити од 3:1. Тој ги пофали своите играчи за нивниот настап за време на...