Категорија : Фудбал

СПОРТ Фудбал

Анчелоти и играчите контра газдата на Наполи

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти е пред отказ затоа што не ја послуша одлуката на газдата Аурелио де Лаурентис. Имено Де Лаурентис наредил екипата заедно...
СПОРТ Фудбал

Разбојниците кои ги нападнаа Колашинац и Озил ја признаа вината (ВИДЕО)

Полицијата во Лондон објави снимка од нападот на кој се гледа како разбојник се заканува со нож, но босанскиот репрезентативец Сеад Колашинац брзо се снајде...
СПОРТ Фудбал

Нов гол за Бабунски во втората јапонска лига (ВИДЕО)

Поранешниот македонски репрезентативец Давид Бабунски го постигна вториот гол во сезоната за екипата на Омија Ардија во јапонската втора лига. Бабунски постигна прекрасен гол со...
СПОРТ Фудбал

Баерн го контактираше Тухел за испразнетото тренерско место

Управата на Баерн Минхен го контактирала тренерот на ПСЖ, Томас Тухел во обид да го ангажира. Како што пренесува Скај Германија, челниците на германскиот клуб...
СПОРТ Фудбал

Матиќ размислува да си замине од Олд Трафорд во јануари

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Немања Матиќ е подготвен да ја промени својата клупска припадност за време на зимскиот преоден рок, објави „Манчестер...
СПОРТ Фудбал

Ајакс прокоцка три гола предност, неверојатен пресврт на Борусија Дортмунд

Во 4 коло од Лигата на шампиони најинтересниот натпревар со најмногу голови се одигра на Стемфорд Бриџ каде Челзи и Ајакс одиграа нерешено 4:4. Ајакс...