Категорија : Фудбал

Фудбал

Познато кога Лион ќе го претстави Лоран Блан

Влатко Зорба
Поранешниот репрезентативец на Франција, Лоран Блан се враќа во тренерската професија по тригодишна пауза, според веб-страницата на ActuGones. Блан веќе постигна договор со раководството на...
Фудбал

Мурињо: Ла Лига е многу поинтересна од порано

Влатко Зорба
Што се случи во Ла Лига по големите трансфери? Дали Барселона и Реал Мадрид ги привлекоа вистинските играчи? Дали засилувањата вредни милиони ги оправдаа очекувањата...
Фудбал

Бонучи влезе во Топ 10 по бројот на натпревари за Италија

Влатко Зорба
Искусниот дефанзивец на Јувентус, Леонардо Бонучи се најде во првите 10 во натпреварите со националниот дрес на Италија. Централниот дефанзивец излезе од првата минута во...
Фудбал

Рамос го помина Касиљас и стана рекордер по бројот на настапи за Шпанија

Влатко Зорба
Капитенот на шпанската фудбалска репрезентација, Серхио Рамос се најде во почетниот состав на вечерашниот натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020 против Норвешка во Осло. За...
Фудбал

Италија за прв пат по 65 години игра во зелени дресови

Влатко Зорба
Италијанскиот национален фудбалски тим на натпреварот од квалификацискиот турнир за ЕУРО 2020 против Грција истрча со зелена униформа. Како што е соопштено од таборот на...
Фудбал

Дешан ќе добие понуда за продолжување на договорот со Франција

Влатко Зорба
Селекторот на Франција, Дидие Дешан, ќе добие понуда за продолжување на договорот со федерацијата. Претседателот на Француската фудбалска федерација Ноел Ле Грет сака да го...
Фудбал

Интер е заинтересиран за Матиќ

Влатко Зорба
Поранешниот италијански и европски шампион Интер е заинтересиран за играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Немања Матиќ. Миланскиот клуб има намера да договори трансфер...
Фудбал

Раниери и официјално нов тренер на Сампдорија

Влатко Зорба
Искусниот италијански тренер Клаудио Раниери и официјално е поставен за шеф на стручниот штаб на калчолигашот Сампдорија. Договорот со 67-годишниот фудбалски стручњак е со важност...
Фудбал

Заминува ли од Арсенал? Озил ја продава својата куќа во Лондон

Влатко Зорба
Играчот од средниот ред на Арсенал, Месут Озил, може да го напушти тимот преку зимскиот преоден рок. Германецот веќе ја поставил својата куќа на продажба...
Фудбал

Милан „заглави“ во преговорите за новиот договор на Донарума

Влатко Зорба
Раководството на Милан удри на камен во преговорите за нов договор со голманот ianанлуиџи Донарума. Разговори меѓу двете страни се одвиваат во последните месеци, но...