Категорија : Фудбал

СПОРТ Фудбал

Заврши карантинот за ѕвездата од Премиер лигата: Мора да оди да служи војска

Никола Поповски
Лондонскиот клуб потврди дека овој месец Сон Хеунг-Мин ќе ги изврши обврските во родната земја. Сон се врати во Јужна Кореја на крајот од март...
СПОРТ Фудбал

За Баерн Минхен заврши коронавирусот: Прв тренинг после двомесечна пауза (видео)

Фудбалерите на Баерн Минхен попладнево го одработија првиот тренинг по двомесечна пауза поради пандемијата на коронавирус. Како што јавуваат германските медиумите, се работело во групи...
Фудбал

Чеферин го уверува Ливерпул: Нема да ве оставиме без титула!

Влатко Зорба
Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин е убеден дека фудбалските првенства во Европа ќе продолжат. Поради пандемијата од коронавирус, првенствата се прекинати низ цела Европа, освен...
СПОРТ Фудбал

Играчите во Серија А ќе земат за една третина пониски плати

Калчолигашите донесоа едногласна одлука за намалување на платите на сите фудбалери за една третина. Серија А е во прекин поради пандемијата на коронавирус, а клубовите...
СПОРТ Фудбал

Атлетико им ги врати парите на навивачите за однапред купени билети за натпревари до крајот на сезоната

Александар Петровски
Шпанскиот фудбалски прволигаш Атлетико Мадрид им ги врати парите на фановите за сите претходно продадени билети. – Зборуваме за билети за домашната арена, како и...
СПОРТ Фудбал

Дел Боске: Нејмар е тежок човек, не е добар пример за следење

Поранешниот селектор на шпанската фудбалска репрезентација Висенте Дел Боске го сподели своето мислење за напаѓачот на ПСЖ, Нејмар. – Тешко момче. Што се однесува до...
СПОРТ Фудбал

Милан може да го откаже трансферот на Ракитиќ поради високата плата

Калчолигашот Милан се приклучи во борбата за играчот од средниот ред на Барселона, Иван Ракитиќ. Раководството на „росонерите“ ја разгледува можноста да потпише со 32-годишен...