Фудбал

Парма во изолација, еден заразен со корона

Парма потврди дека во последната рунда на тестирање за коронавирус, еден нејзин член бил позитивен, но тие велат дека не е фудбалер.

На официјалната веб-страница на клубот во Серија „А“ беше објавено дека еден вработен е позитивен на корона, но дека не чувствува никакви симптоми.

„Во последната рунда на тестирање, еден член на првиот тим се тестираше позитивно за Ковид-19. Инфицираното лице не чувствува никакви симптоми и е во изолација, како што се бара со правилата. Сите други членови на тимот беа негативни, но тие ќе останат во изолација во тренинг центарот“, се наведува во соопштението.

Парма во моментов е на 12. место на табелата, следниот меч требаше да се одигра против Болоња.

Поврзани вести

„Мурињо се вчудоневиди кога дозна дека ќе бидам тренер на Звезда

Никола Поповски

Сергеј Милинковиќ-Савиќ на мета на Челзи

Никола Поповски

ЛШ: Лајпциг – Атлетико и Аталанта – ПСЖ во четвртфиналето

Влатко Зорба

По дербито на Ноу Камп: Недостасуваше играч како Роналдо

Никола Поповски

Јуве во судиското продолжение до триумф над Локомотив

Маркизио по завршувањето на фудбалската кариера стана новинар