Фудбал

Почетино блиску до преселба во Серија „А“

Аргентинскиот тренер, Маурисио Покетино е близу до преземање на Рома, јавуваат италијанските медиуми.

Тој е без работа од ноември минатата година, кога го напушти Тотенхем.

Помина пет години на клупата на „петлите“.

Тој претходно ги тренираше Еспањол и Саутемптон.

Сега Италијанците известуваат дека е близу до преземање на Рома, која неодамна доби нов сопственик.

Почетино изјави дека би сакал да ја продолжи кариерата во Италија, бидејќи тоа би бил нов предизвик за него.

Поврзани вести

Повредата на Дембеле и заштеди 5 милиони евра на Барселона

Баерн ја освои Европа по шести пат во својата историја

Влатко Зорба

Солскјер: Руни е класа, сите го сакаат

Санчез: Сакав да си заминам по првиот тренинг во Манчестер Јунајтед

Александар Петровски

Ковач го прекина тренингот на Баерн поради сомневање за срцев удар на играч

Влатко Зорба

Зидан ќе биде новиот селектор на Франција?

Никола Поповски