Фудбал

Погба и Бруно Фернандеш му донесоа бод на Јунајтед против Тотенхем

Дуото во средниот ред на Манчестер јунајтед- Пол Погба и Бруно Фернандеш обезбеди реми од 1-1 на гостувањето против Тотенхем.

Французинот влезе како резерва по еден час игра, а во 81. минута изработи пенал, што го реализира неговиот соиграч.

Стивен Бергвин го отвори резултатот во 27. минута.

Натпреварот заврши драматично, откако судијата досуди нов пенал за тимот на Оле Гунар Солскјер.

Сепак,откако ја разгледа ситуацијата со ВАР, пеналот беше поништен.

Поврзани вести

Бомба“ од Островот: Санчо се договорил со Јунајтед?

Манчестер јунајтед ќе плати 130 милиони евра за Санчо

Грчката влада ќе потпише меморандум со Чеферин за реформи во грчкиот фудбал

Макрон и францускиот министер за спорт ги убедуваат најдобрите 5 лиги да ја завршат сезоната пред предвиденото

Лоши вести за фановите на Манчестер Јунајтед: Крај на сезоната за Рашфорд, го пропушта и ЕП

Погба демантираше дека се повлекува од националниот тим: Ќе го тужам „The Sun“

Никола Поповски