Фудбал

Пост на Инстаграм може да му донесе проблеми на Пирло со Роналдо

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, го смета Лионел Меси за најдобар играч на светот. Ова може да се види од неговата фотографија со Аргентинецот на Инстаграм од пред скоро 5 години, на која светскиот шампион напиша „Исклучителна средба со најдобриот“.

Секако, Кристијано Роналдо нема да биде фасциниран, затоа што е познат по тоа што секогаш сака да биде перцепиран како бр.1.

Вчера – неколку минути пред објавувањето за назначувањето на Италијанецот – ЦР7 напиша на социјалните мрежи дека клубот мора да ги носи најдобрите одлуки.

Поврзани вести

Милик може да се пресели од Наполи во Тотенхем

Александар Петровски

Раниери предложи пет замени по натпревар

Легендата на Јувентус: Кристијано со месеци се влече по теренот, стар е за модерниот фудбал!

Грчката влада ќе потпише меморандум со Чеферин за реформи во грчкиот фудбал

Евертон и Арсенал сакаат да го доведат Рабио

Јунајтед е газда во Манчестер (ВИДЕО)