СПОРТ Фудбал

Познати цените на билетите за историскиот меч против Косово

На денешната седница на Управниот одбор на ФФМ беа одредени цените на билетите за натпреварот од полуфиналето од Лигата на нации меѓу Македонија и Косово кој ќе се игра на 26. март на националната арена „Тодор Проески“.

Билетите за Јужната и Северната трибина ќе се продаваат по цена од 300 и 400 денари. Притоа, Фудбалската федерација на Македонија ќе обезбеди билети за навивачите на македонската репрезентација на Западната трибина од арената „Тодор Проески“, која ќе е исклучиво резервирана за навивачките групи.

Поврзани вести

Фарах ќе трча на 10.000 метри во Токио

Џеко се пошегува на своја сметка и го претстави своето семејство како Симпсонови (ФОТО)

Рајан Бабел се враќа во Ајакс

Фудбалерите останаа на 68-та позиција на најновата ФИФА ранг-листа

Саутгејт: Имам договор со ФА до 2022 година, нема шанси да си заминам до тогаш

Влатко Зорба

Манчестер Јунајтед назначи нов капитен

Никола Поповски