Фудбал

Претседателот на Барселона поднесе оставка

Претседателот на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу ја напушти функцијата, објавија шпанските медиуми.

Шефот на каталонскиот клуб долго време одбиваше да поднесе оставка, но денес тоа го стори заедно со другите директори на клубот.

Одлуката е донесена по итен состанок на раководството. Доаѓа само еден ден по изјавата на Бартомеу дека не гледа добра причина за оставка.

Поврзани вести

Фудбалскиот свет на мака: Како ФИФА судија вежба дома за време на коронавирусот? (видео)

Тухел: Во Лигата на шампионите понекогаш треба да се помачиш

Влатко Зорба

Познати сте учесници во Лигата на шампионите за сезоната 2020/21

Влатко Зорба

Рамос: Трите бода се многу важни на патот до титулата, но има уште борба до крајот

Сетиен не го прифатил предлогот на Меси за замена на Суарез

Најголемиот проблем на Барса – само Меси игра фудбал

Влатко Зорба