Фудбал

Рангник останува опција за Милан

Спортскиот директор на Лајпциг, Ралф Рангник останува сериозен кандидат за нов ментор на Милан, пишува „Газета дело Спорт“.

Управата на италијанскиот клуб сака да го замени досегашниот тренер Стефано Пиоли и да го замени на Германецот.

Сопствениците на Милан од „Елиот Менаџмент“ се подготвени да му дадат на германскиот стручњак 75 милиони евра за нови засилувања ова лето.

Сепак, опција за нов тренер на Милан е и Лучано Спалети. Д

о прекинот на првенството поради пандемијата од коронавирусот Милан беше на 7-то место во рангирањето со 36 поени по 26 кола.

Поврзани вести

Барселона ќе се вклучи во трката за потписот на Обамејанг

Влатко Зорба

Давид Силва може да ја продолжи кариерата во Интер Мајами

Вулвс со најголема предност по првите дуели во 1/16финалето од Лига Европа, Ристовски асистент во победата на Спортинг

Никола Поповски

Јунајтед сака да го доведе Заниоло

Никола Пепе го брани Љунгберг: Критикувајте ги играчите, а не тренерот!

Влатко Зорба

Во Бока уверени дека Кавани ќе премине на „Бомбонера“