Фудбал

Реал – Сити и Атлетико – Ливерпул во осминафиналето во Лигата на шампионите

Во седиштето на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) во швајцарски Нион, денеска се извлечени двојките за осминафиналната фаза.

За влез во четвртфиналето ќе се борат:
Борусија Дортмунд – Пари Сен-Жермен
Реал Мадрид – Манчестер сити
Аталанта – Валенсија
Атлетико Мадрид – Ливерпул
Челзи – Баерн Минхен
Олимпик Лион – Јувентус
Тотенхем – Лајпциг
Наполи – Барселона.

Првите средби се закажани за 18, 19, 25 и 26 февруари, а реваншите на 10, 11, 17 и 18 март.

Поврзани вести

Насри пред отказ и во Андерлехт: Заминал во Дубаи и не кревал на телефон

Влатко Зорба

Бомба“ од Островот: Санчо се договорил со Јунајтед?

Мурињо заинтересиран за Смолинг

Еден од напаѓачите на Озил и Колашинац доби десетгодишна затворска казна

Мбапе нема да го напушти ПСЖ ова лето

Баерн ќе продаде тројца стартери за да го олесни буџетот на клубот