Фудбал

Реалност или пуста желба: Милан ги сака Модриќ, Ракитиќ и Видал

Раководството на Милан ќе започне преговори со играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ и играчите од средниот ред на Барселона – Артуро Видал и Иван Ракитиќ, јавува „Газета дело Спорт“.

„Росонерите“ сакаат да го засилат средниот ред, а Хрватите и Чилеанецот спаѓаат во нивните планови за трансфер. Искуството на тројцата е она што новиот ментор на Милан, Стефано Пиоли смета дека недостасува најмногу во досегашниот состав.

Пиоли го презеде Милан пред еден месец по разрешувањето на Марко Џампаоло, но досега не е направено поголемо подобрување во резултатите.

Поврзани вести

Солскјер во проблеми: Лингард се повреди против АЗ Алкмар

user5

Блатер на располагање на француското правосудство, ако сослушувањето биде во Швајцарија

Ливерпул со минимална победа над Норич

Влатко Зорба

Англиските клубови им враќаат пари на навивачите за преостанатите натпревари

Stefanija Kuzmanovska

Морати: Интер не може да го задржи Лаутаро

Влатко Зорба

Виери: Во Мадрид се забавував секоја вечер, и повторно бев прв стрелец на Примера

Влатко Зорба