Фудбал

Рој Кин смета дека борбата за титулата во Англија е завршена

Некогашниот фудбалер на Манчестер јунајтед и поранешен ирски репрезентативец, Рој Кин, смета дека предноста на Ливерпул пред конкурентите во Премиерлигата е толку голема, што не може да се испушти.

– Тие се во неверојатна форма. Веќе две-три години играат вака добро и тоа е фантастично. Играњето со ваква енергија ти дава огромни шанси за титулата. Нормално, нема да биде лесно, ако беше лесно сите ќе освојуваа титули. Не сум по обложувањето, но мислам дека сè е јасно, изјави Кин.

После победата од 3:1 против Манчестер сити, Ливерпул има осум бода предност пред Лестер и Челзи, а девет пред Сити.

Поврзани вести

Конте гледа во Канте решение за проблемите во Интер

Влатко Зорба

Идеалниот тим на УЕФА за 2018/19: Ливерпул со најмногу играчи

Никола Поповски

Јанг заминува од „Олд Трафорд“

Никола Поповски

Гвардиола не се враќа во Баерн

Кутињо ги одбил Интер и ПСЖ, мисли само за враќање во Англија

Меси: Сè уште не мислам дека сум типичен стрелец

Maja_Serafimova