Фудбал

Роналдињо излегува од затвор

Поранешната суперsвезда на Барселона, Роналдињо е ослободен од затворот во Парагвај по само 32 дена, откако требаше да одлежи шестмесечна казна поради фалсификувана документација, пренесе Дејли Мејл.

Четириесетгодишниот Бразилец ќе биде сместен во куќен притвор во хотел во главниот град на земјата Асунсион, откако наводно платил кауција од 1,3 милиони фунти.

И тој и неговиот брат Роберто беа обвинети за обид за влез во земјата со лажни пасоши минатиот месец.

Поврзани вести

Роналдо: Сакав да останам во Барса, но не ме почитуваа

Никола Поповски

Барди: Оваа година беше добра за нас и двата претстојни меча можат да ни помогнат да одиме напред

„Златно стапало“ за Лука Модриќ

Северна Македонија поразена од Полска во квалификациите

Влатко Зорба

Јунајтед ремизираше во уште еден мачен за гледање натпревар

Влатко Зорба

Каталонските сепаратисти ќе одржат митинг на „Камп Ноу“ пред натпреварот Барселона – Реал Мадрид