Фудбал

Роналдињо ужива во домашен притвор: Забави, модели и реки алкохол

Бразилецот Роналдињо беше во центарот на вниманието на почетокот на годината. Тој беше уапсен на почетокот на 2020-та затоа што влезе во Парагвај заедно со неговиот брат Роберто со лажен пасош.

Роналдињо помина 33 дена во затвор. Тој беше ослободен по плаќање кауција, што изнесуваше 1.600.000 евра. Тој сега е во градот Асунсион, во Парагвај, каде ја издржува преостанатата казна под куќен притвор, во луксузен хотел. Дневниот весник „Хој“ пренесува дека на Роналдињо воопшто не му е лошо во куќен притвор.

Тој прави забави кои траат цел ден. Медиумите јавуваат дека музика се слуша во текот на целиот ден и дека алкохолот постојано се доставува до Бразилецот во хотелот. Покрај тоа, разни модели постојано доаѓаат во хотелот и си заминуваат во автомобили со затемнети прозорци само кога ќе зазори.

Поврзани вести

Одреден рок за Серија „А“, познат и планот „Б“

Солскјер со коментар за сликата на Погба со Зидан: Тој сака да остане во Манчестер

Maja_Serafimova

Претседателот на Барса: Немаме никакви приходи, но засега исклучуваме банкрот

Од сиромаштија до тренинзи со Тоти и Де Роси: Почина млад фудбалер на Рома

Лажна е веста дека Дибала има коронавирус

Рангник потврди дека започнал преговори со Милан

Stefanija Kuzmanovska