Фудбал

Роналдо направи 142 стомачни за 45 секунди (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо деновите ги поминува во самоизолација во родната Португалија, каде го однесе целото семејство.

Напаѓачот на Јувентус престојува во повеќекатна вила, а Роналдо во својата фитнес сала ја одржува формата.

На тој начин Роналдо доби предизвик од неговиот главен спонзор, Најк. Тој мораше да направи што повеќе стомачни за 45 секунди и целта беше да ги охрабри луѓето да тренираат.

Поврзани вести

Париз станува среќно место за Манчестер Јунајтед

Влатко Зорба

Чави донираше милион евра на болница во Барселона

Влатко Зорба

Клоп: Кога размислувам за следната сезона, не размислувам за освојување на шампионатот

Јунајтед во битка за потписот на Ериксен

Борусија Менхенгладбах над 30 години не биле во слична форма

Влатко Зорба

Бекам ја носи ѕвездата на Барселона: Мајами ќе добие брутално засилување во лето ?!

Влатко Зорба