Фудбал

Роналдо негативен за коронавирус

Кристијано Роналдо беше повторно тестиран за коронавирус и сега се покажа негативен.

Еден од најдобрите фудбалери во светот доби позитивен тест на Ковид-19 на 13 октомври и оттогаш е во карантин.

Според италијанските медиуми, Кристијано се опоравил, оздравел и неговиот последен тест за коронавирус е негативен.

„Кристијано Роналдо се враќа. Тој се тестираше негативен за коронавирусот“, рече Фабрицио Романо, познат италијански фудбалски новинар.

Поврзани вести

Реал Мадрид заинтересиран за Лаутаро и Халанд

Нојер: Баерн стана првиот германски тим што остварил победа на сите шест меча во групната фаза

Роналдо се огласи по победата над Милан

Ливерпул со „деца“ го победи Шрузбери (видео)

Никола Поповски

Претседателот на Барса: Немаме никакви приходи, но засега исклучуваме банкрот

Пјаниќ потпиша за Барса