Фудбал

Роналдо повторно се тестираше за коронавирус, познато е дали ќе игра против Барселона

Кристијано Роналдо повторно е позитивен на коронавирус и нема да настапи на мечот од Лигата на шампионите против Барселона во среда.

Португалецот направи тест за коронавирус за време на репрезентативната пауза и беше позитивен, а пред пет дена направи уште еден и повторно го доби истиот резултат.

Првите информации велат дека фудбалерот мора да има негативен тест за коронавирус седум дена пред натпреварот, ако сака да се појави на натпревар.

Сега е тестиран 24 часа пред натпреварот и тестот беше повторно позитивен што значи дека го пропушта натпреварот против Лионел Меси.

Поврзани вести

Роналдо и соиграчите помагаат на аматерски клубови

Влатко Зорба

Левандовски: Задоволен сум од рекордот, но јас сум фокусиран на мојата игра и тренинзите

Maja_Serafimova

Никола Пепе го брани Љунгберг: Критикувајте ги играчите, а не тренерот!

Влатко Зорба

Барселона нема да го ангажира Вилијан

Александар Петровски

Бугарската фудбалска федерација казнета од комисијата на УЕФА

user4

Од безбедносни причини: УЕФА ги разделува Русија и Косово при ждрепките

user5