Фудбал

Роналдо: ПЦР тестот е с*ање

Јувентус ќе биде домаќин на Барселона во дербито на колото денеска од 21 часот, но љубителите на фудбалот нема да можат да уживаат во дуелот меѓу двајцата најдобри играчи на денешницата, Кристијано Роналдо и Лионел Меси. Причината? Португалецот е сè уште позитивен на коронавирус и е во самоизолација.

И покрај фактот дека тој воопшто нема симптоми, вториот тест покажа дека Кристијано Роналдо сè уште го носи вирусот Ковид-19, што ќе го спречи да се врати на терените.

Сето тоа жестоко ја иритираше ѕвездата на Јувентус и репрезентацијата на Португалија, која се огласи на социјалните мрежи.

„Јас се чуствувам добро. Јас сум здрав! Напред Јуве! – напиша Кристијано, а во коментарот додаде и мислење за тестирање на коронавирус.

„Тестот за PCR е с*ање“, избувна Португалецот.

Поврзани вести

Меси го извадил Роналдињо од затвор

Влатко Зорба

Драма на небото над Брисел: Приватниот авион на Меси присилно слетал!

Влатко Зорба

Лампард: Во моментов, Менди е нашиот број еден

Никола Поповски

„Златната топка“ е за Лионел Меси

Влатко Зорба

Гвардиола на шега предложи кој ќе ја освои Златната топка

Челси и Манчестер Јунајтед влегуваат во битка за Јан Облак