Фудбал

Роналдо со прв гол од слободен удар во дресот на Јувентус (ВИДЕО)

Роналдо го постигна третиот гол за Јувентус во убедливата победа над градскиот ривал Торино – 4:1.

Најскапиот фудбалер на „старата дама“ практично го реши прашањето за победникот со одличен удар од над 20 метри.

Статистиката на ударите на Роналдо вели дека му биле потребни 43 обиди за првенецот, тој го погодил живиот ѕид 26 пати, неговиот удар бил запрен од голманите 11 пати, тој испратил четири топки надвор од теренот, додека ја погодил пречката еднаш и сето тоа до денешната мајсторија во „Дерби дела Моле“.

Поврзани вести

Мурињо: Мора да се подобри играта во одбрана

Никола Поповски

Мегваер: Ќе бидеме подготвени за Лестер

Меси со необичен рекорд во Примера

Влатко Зорба

Санчо сака да игра за Манчестер Јунајтед

Претседателот на Премиера: Целта е да се започне на 12 јуни, ќе има фудбал секој ден

Stefanija Kuzmanovska

Инфантино: Постојат многу интересни предлози за промени во фудбалот