Фудбал

Солскјер: Рашфорд ја прикажа најдобрата партија под мое водство

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер по победата над Тотенхем во мечот од 15. коло од шампионатот на Англија (2:1), ја одбележа играта на напаѓачот Маркус Рашфорд.

Англичанецот постигна два гола, по еден во двете полувремиња.

– Трите бода се важни за нас. Веќе имавме шест нерешени, тоа е премногу. Денес беше најдобрата претстава на Маркус Рашфорд со мене. Тој одигра зрело и агресивно. Тоа беше одличен натпревар за него, истакна Норвежанецот.

Манчестер јунајтед по 15 кола се наоѓа на 6.место со 21 бод.

Поврзани вести

„Не е време за зборови, време е за солзи“

Влатко Зорба

Санчез истрауматизиран од својот престој во Интер

Шок за гигантите: Реал и Барса испаднаа од шпанскиот куп (ВИДЕО)

Милан сака да го врати Ибрахимовиќ

Солскјер: Натпреварот против Ливерпул е совршен за нас

Влатко Зорба

„Ѓаволски“ добар Јунајтед, Фернандеш со гол и асистенција

Влатко Зорба