Фудбал

Суарез со деби од соништата за Атлетико

Атлетико Мадрид ја победи Гранада со 6:1 во третото коло од шпанската Ла Лига.

Атлетико Мадрид ги пропушти првите две кола во шпанскиот шампионат и веднаш по враќањето на теренот го покажа доминантниот учинок, совладувајќи ја Гранада со 6: 1.

Навивачите на „јорганџиите“ ќе бидат доста задоволни од она што го покажа најновото засилување, а секако, тоа се однесува на Луис Суарез, кој постигна два гола и подели асистенција.

Поврзани вести

Реал Мадрид со голем гест: Сантијаго Бернабеу ќе стане складиште на медицински материјали

Никола Поповски

Мбапе би можел да игра на Олимписките игри во Токио

Влатко Зорба

Гвардиола донирал милион евра за борба против коронавирусот

Влатко Зорба

Повеќе од 50 играчи во Премиер лигата можат да одбијат да играат

Лацио ја продолжи серијата без пораз, но не успеа да го скрши отпорот на Верона

Солскјер: Повикот за намалување на платите на фудбалерите поради пандемијата е неправеден

Влатко Зорба