Фудбал

Судијата свирна крај, па втор пенал, во луд натпревар со три ВАР ситуации

Третото коло во Премиер лигата го отворија Брајтон и Манчестер Јунајтед и тоа беше навистина неверојатен, луд натпревар, кој „ѓаволите“ го решија во своја полза со резултат 3:2 (1:1).

Манчестер Јунајтед разочара на отворањето на новата сезона, бидејќи шокантно загуби од Кристал Палас со 3: 1 на својот „Олд Трафорд“, но се искупи на првиот следен натпревар, во кој главниот судија свирна крај при резултат 2:2, а на иницијатива на фудбалерите на Манчестер, кои го опколија, пред се Хари Мекгваер, тој реши да погледне во ВАР и да досуди пенал во 90 + 10. минута

Бруно Фернандез беше немилосрден и стави точка на мечот – 3: 2.

Поврзани вести

Клоп: Како да се зајакне ваков тим ? Нема да потрошиме милиони!

Влатко Зорба

Барса со понуда до Интер: Семедо, Видал и 70 милиони евра за Лаутаро Мартинез

Анчелоти води преговори со Евертон

Цената на Мбапе ќе биде 35-40 милиони евра!?

Влатко Зорба

Европскиот фудбал лани заработил 29,9 милијарди евра

Stefanija Kuzmanovska

Икер Касилјас се кандидира за претседател на ФС на Шпанија