Фудбал

Ван Дајк успешно опериран

Дефанзивецот на Ливерпул и холандската репрезентација Вирџил ван Дајк беше успешно опериран во петокот, објави клубот.

Ван Дајк се повреди на почетокот на овој месец на дуелот против Евертон кога се судри со голманот на „карамелите“, Џордан Пикфорд. Во тој судир, лигаментите на коленото на Ван Дајк беа оштетени, а операцијата, извршена во Лондон, помина без компликации.

Според Ливерпул, Холанѓанецот сега ќе се фокусира на закрепнување со поддршка и надзор на медицинскиот персонал на клубот.

Ливерпул не одреди краен рок за враќање на Ван Дајк на терените.

Поврзани вести

12-годишно дете обвинето за расизам за време на дербито Селтик – Ренџерс

Влатко Зорба

Ковач опција за позицијата во Вест Хем

Влатко Зорба

Артета: Го победив коронавирусот

Таткото на Меси пристигна во Барселона, ќе преговора за иднината на неговиот син

Stefanija Kuzmanovska

Маските важат и за Роналдо (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Меси: Бевме слаб тим кој лесно прима голови