Фудбал

Зидан стави крај на случајот „Лука Јовиќ“

Tренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, зборуваше за статусот на Лука Јовиќ во тој клуб.

Српскиот напаѓач имаше лоша среќа уште од пристигнувањето во шпанската престолнина.

Локалните медиуми објавија дека неговото заминување е сè поизвесно, но…

„Јовиќ не е задоволен од работите што се случија, но ништо не се смени со него како фудбалер. Тој е многу добар напаѓач. Точно е дека тој не играше многу, но тој е млад и ние сметаме на него“, изјави Зидан.

Французинот потоа ја разјасни сегашната состојба.

„Добив информација од докторот дека неговиот тест е негативен за коронавирус. Втор тест ќе биде направен наскоро и ситуацијата ќе биде решена. Тој е дел од тимот, ние сметаме на него за следната година“, заклучи Зидан.

Поврзани вести

Зидан казнет со 1.500 евра, ги прекршил правилата за карантин!

Наполи нема да ја намалува цената на Кулибали

Црвена ѕвезда ќе гради стадион од 200 милиони евра

Влатко Зорба

Се жали на повреда и ќе остане во Шпанија: Уругвај без Луис Суарез во пријателскиот двомеч со Перу

user5

Левандовски: Задоволен сум од рекордот, но јас сум фокусиран на мојата игра и тренинзите

Maja_Serafimova

Де Бруин го откри планот: За Јунајтед се спремавме само 15 минути

Никола Поповски