Фудбал

Златан останува во Милан и без ЛШ

Шведскиот стрелец Златан Ибрахимовиќ може да остане на „Сан Сиро“ следната година во тимот на Милан, дури и ако клубот не успее да најде место во групите на Лигата на шампионите следната сезона.

„Росонерите“ работат на продолжување на актуелниот шестмесечен договор со напаѓачот, кој има опција за автоматско обновување доколку Милан најде место во ЛШ. Ова може да се направи без учество на најпрестижниот европски клупски турнир.

Според италијански „Тутопорт“, клупските газди Звонимир Бобан и Паоло Малдини веќе преговараат со Швеѓанецот за потпишување на нов договор, иако „росонерите“ се оддалечени 9 бода од 4-тата Аталанта.

Поврзани вести

„Марка“: УЕФА подготвува за Ф4 за Лигата на шампионите

Пред судот во Лондон: Англичанец го призна нападот врз Езил и Колашинац

user5

Гризман демантира дека има проблеми во Барселона

47 играчи се вратиле од репрезентативните обврски со Ковид-19

Влатко Зорба

Официјално: Пирсон нов тренер на Ватфорд

Влатко Зорба

Дали Покетино е главен кандидат за тренер на Њукасл?