СПОРТ Фудбал

Фудбалерите останаа на 68-та позиција на најновата ФИФА ранг-листа

Македонската фудбалска репрезентација остана на 68-та позиција на најновата ФИФА ранг-листа објавена денеска.

Поразот од Австрија и победата над Израел не и донесоа промени на селекцијата предводена од Игор Ангеловски која заврши на третото место во групата од квалификациите за ЕУРО 2020.

Противникот на „црвено-жолтите“ во полуфиналето од Лигата на нации, репрезентацијата на Косово бележи пад од едно место и сега е на 115. позиција.

Нема промени ниту во пласманот на првите пет: Лидер е Белгија пред Франција, Бразил, Англија и Уругвај.

Во ТОП 10 се и: Хрватска, Португалија, Шпанија Аргентина и Колумбија.

Поврзани вести

Де Бруин нема да игра против Јунајтед?

Погба ќе почека за своето враќање на терен, се разболе

Таткото на Ѓоковиќ: Новак ќе го стигне Федерер по Гренд-слем титули уште оваа година

Челзи со загуба од 96,6 милиони фунти во 2019

Никола Поповски

Барселона исклучи враќање на Нејмар летово

„Бомба“ во Лисабон! Лион го совлада Сити и излегува против Баерн

Влатко Зорба