СПОРТ Фудбал

Фудбалскиот свет на мака: Како ФИФА судија вежба дома за време на коронавирусот? (видео)

Линискиот судија и еден од најдобрите африкански арбитри на ФИФА, Френк Комба, покажа како ја одржува својата форма во станот за време на коронавирусот.

Фудбалските фанови ширум светот се смееја на клипот, објавен од ЕСПН Велика Британија на Инстаграм.

На него е прикажан Френк Комба, еден од најдобрите фудбалски судии во Африка, кој дури и во времето на епидемијата на коронавирус, вредно вежба во неговиот стан.

За среќа, тој не е во копачки, туку бос, но затоа ја има облечено целата судиска опрема, исто како да е на натпревар.

На видеото се гледа Комба „како го набљудува натпреварот“ и реагира со знаменцето на секоја „сомнителна ситуација“.

Поврзани вести

Јунајтед ќе купува во јануари по повредата на двајца клучни играчи

Влатко Зорба

Милер и Хумелс на проширениот список за ОИ во Токио

Влатко Зорба

Хрватите се квалификуваа за ЕП 2020

Федерер задоволен и среќен со неговиот настап во 2019 година

Maja_Serafimova

Липи: Сезоната во Италија треба да се доигра

Арсенал нема да му понуди нов договор на Озил