СПОРТ Фудбал

Гатузо ќе остане во Наполи уште една сезона

Тренерот Џенаро Гатузо ќе продолжи да работи во Наполи каде дојде во декември 2019 година.

На 30 април, 42-годишен фудбалски стручњак има право да ја искористи клаузулата за рано заминување од клубот, но тој нема да го стори тоа.

Гатузо има намера да го изработи договорот со Наполи до крајот, а тоа е завршување на сезоната 2020/21.

По 26 кола, неаполитанците го заземаат 6. место во Серија А.

Поврзани вести

Ди Марија има ментални проблеми

Влатко Зорба

Дугари: На Реал му треба Погба

Атлетико Мадрид во битка за потписот на Матиќ

Ниту селекторот на Германија не може да оди на натпревари во Бундеслигата

Навивачи на Рома со навреди на расна основа кон фудбалерот на Сампдорија

Maja_Serafimova

ЛШ: Лајпциг – Атлетико и Аталанта – ПСЖ во четвртфиналето

Влатко Зорба