СПОРТ Фудбал

Годин ќе го напушти Интер поради Конте

Дефанзивецот Диего Годин летово ќе го напушти Интер. Според новинарот Фабрицио Романо, Уругваецот не можел да се прилагоди на тактичкиот систем на тренерот Антонио Конте.

Интер ќе го купи Мараш Кумбула од Верона за да го замени Годин.

Оваа сезона, Годин играше на 25 натпревари и оствари една асистенција, а Кумбула има 19 настапи и постигнато еден гол.

Поврзани вести

Шефот на Ред Бул не исклучува можност паузата во Формула 1 да трае до мај

Ливерпул ќе го „позлати“ Ван Дајк

Фантастичниот Халанд ја продолжи гол серијата, Саул го сруши европскиот првак (ВИДЕО

Александар Петровски

Чави изрази желба да се врати во Барселона

Емил Павлов го освои златниот медал на карате Премиер-лига во Сацлбург

УЕФА ги избра најдобрите во ЛШ во последните 20 години

Влатко Зорба