СПОРТ Фудбал

„Граѓаните“ се жалат на судењето на дербито со Ливерпул

Манчестер сити испрати формална жалба за работата на судиите на натпреварот од 12. коло од шампионатот на Англија против Ливерпул (1:3), пренесува „Дејли мејл“.

„Граѓаните“ се фокусираа на фактот дека на првиот гол на натпреварот во изведбата на Фабињо му претходеше игра од страна на Трент Александар-Арнолд во неговиот шеснаесетник. Постојат и други решенија на главниот судија на средбата, Мајкл Оливер, кој се доведени во прашање од страна на актуелниот европски шампион.

За потсетување, по последниот свиреж на судијата, тренер на Сити, Хосеп Гвардиола тргна кон судиската екипа, се ракуваше со секој судија и саркастично се заблагодари за делењето на правдата.

Поврзани вести

Ето: Го воспитував Меси како мој син

Влатко Зорба

ФИФА ги ограничува позајмувањата на фудбалерите

Клоп: Мора да ја играме нашата најдобра игра против Ман Сити

Влатко Зорба

Џордан: Без Штерн, НБА лигата не би била таква каква што е денес

Разбојниците кои ги нападнаа Колашинац и Озил ја признаа вината (ВИДЕО)

Евертон му понуди на Родригез четиригодишен договор