СПОРТ Фудбал

Гризман демантира дека има проблеми во Барселона

Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман, ги негираше написите на угледниот медиум „Франс Фудбал“.

Францускиот весник напиша дека стрелецот не се чувствувал добро во соблекувалната на Каталонците.

– Тие ми завидуваат за освојувањето на Светското првенство, наводно кажал Гризман, според весникот.

Од околината на напаѓачот, сепак експлицитно негираат дека напаѓачот кажал вакви работи пред изданието или дури и во пријателски или семеен круг.

Поврзани вести

На Клоп му било понудено да го предводи Мексико

„Шпигел“: Бундеслигата продолжува на 9-ти мај

Вилијан се сели на „Енфилд“?

Влатко Зорба

Заедничко селфи на најдобрите осуммина тенисери на светот

Кошаркарската федерација на РСМ ги прогласи најдобрите за 2019 година, Ненад Димитријевиќ најдобар кошаркар

Maja_Serafimova

Џан може да ја продолжи кариерата во Франција

Влатко Зорба