СПОРТ Фудбал

Гундоган: Ливерпул ја заслужува титулата

Евентуална одлука на Премиер лигата за доделување на титулата на Ливерпул би била чесна, признава фудбалерот на Манчестер сити, Илкај Гундоган.
„Црвените“ ги делат уште две победи и математички да го осигураат шампионскиот трофеј, убедливо се лидери со 25 повеќе од „граѓаните“.
„Не би имал ништо против ако титулата во Премиер лигата ја доделат на Ливерпул. Тоа би било и чесно и спортски“, изјави германскиот интернационалец во Сити.
Продолжението на сезоната во Премиер лигата во моментот е неизвесно, извесно е дека фудбал нема да игра до 30 април, меѓутоа постои можност тој рок да се продолжи.
Од коронавирус во Велика Британија досега се заболени 19.522 лица, додека починаа 1.228.

Поврзани вести

Мурињо: Дента кога дојдов, знаев дека Ериксен нема да го обнови својот договор

Никола Поповски

Почетино се сретна во Аргентина со легендарниот Марадона

Нов рекорд во НБА за прецизно изведени слободни фрлања постави Харден

Maja_Serafimova

Кокошков официјално назначен за селектор на Србија

Касами: Едногласно одлучивме дека нема услови за избори

Влатко Зорба

Лалана го напушта Ливерпул по крајот на сезоната

Влатко Зорба