Кошарка СПОРТ

Харден уфрли 55 поени во триумфот на Хјустон кај Кливленд (ВИДЕО)

Хјустон го совлада Кливленд со 116:110 најмногу по заслуга на Џејмс Харден кој мечот го заврши со 55 поени.

На другите средби од НБА лигата играни ноќта среда кон четврток, Леброн Џејмс забележа нов трипл-дабл (25 поени, 11 скока и 10 асистенции) во триумфот на Лејкерс над Орландо, Клиперс го совлада Торонто благодарение на 23 поени на Каваи Ленард, додека Кемба Вокер ниту со 44 поени не го спаси Бостон од пораз на мечот со Индијана. Во дуелот на двете екипи со најслаб биланс досега, Њујорк беше поуспешен од Голден стејт по продолжение.

Постигнати резултати:
Кливленд – Хјустон 110:116
Индијана – Бостон 122:117
Орландо – ЛА лејкерс 87:96
Торонто – ЛА клиперс 92:112
Бруклин – Шарлот 108:113
Чикаго – Атланта 136:102
Минесота – Јута 116:127
Милвоки – Њу Орлеанс 127:112
Сакраменто – Оклахома 94:93
Голден стејт – Њујорк 122:124 (по продолжение).

Поврзани вести

Три заминувања од Вардар во еден ден

Никола Поповски

МЗТ во криза: Петти пораз за „металците“ во АБА 2 лигата

Бејл нема да биде казнет за славење на „Велс, голф, Мадрид“

Влатко Зорба

Пиоли: Би бил многу среќен доколку Пјатек остане

Никола Поповски

Лејкерс потпишаа договор со Џеј Ар Смит

Артета: Го победив коронавирусот