СПОРТ Фудбал

Хаверц бара дозвола од Баер да си замине

Фудбалерот од средниот ред на Баер, Каи Хаверц, побара од клубот да го пушти да си замине ова лето. Оваа информација ја објави „Билд“.

Челзи и Реал покажуваат интерес за фудбалерот. Челси е подготвен да плати 100 милиони евра на рати.

Дваесет и едногодишниот фудбалер одигра 43 натпревари за Баер во сезоната 2019/20, постигна 17 гола и девет асистенции.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на играчот на 81 милион евра.

Поврзани вести

Динамо Загреб испушти победа во судиското продолжение

Фантастичниот Халанд ја продолжи гол серијата, Саул го сруши европскиот првак (ВИДЕО

Александар Петровски

Епски натпревар во Бостон, Оклахома подобра од Њу Орлеанс

Никола Поповски

Бејл донира повеќе од 1 милион евра за болниците во Шпанија и Велс

Баерн ќе продаде тројца стартери за да го олесни буџетот на клубот

Сити – Арсенал и Јунајтед – Челси во полуфиналето на ФА Купот на Англија

Влатко Зорба