СПОРТ

Хем официјално го објави назначувањето на Дејвид Мојс за тренер на клубот

 Премиерлигашот Вест Хем официјално го објави назначувањето на Дејвид Мојс за тренер на клубот. Шкотскиот специјалист веќе го водеше тимот од ноември 2017 година до мај 2018 година и го освои 13. место таа сезона во Премиер лигата.

По напуштањето на лондонскиот клуб, Мојс  не водеше ниту еден тим.

Мојс на клупата на „чеканите“ ќе го наследи Мануел Пелегрини кој прд два дена доби отказ од клубот поради слаби резултати.

Во својата тренерска кариера Мојс од позвучните клубови ги предводеше Евертон, Реал Сосиедад и Манчестер јунајтед.

Поврзани вести

За надомест од 12 милиони евра Реал ќе го рекламира „Туризмот на Турција“

Maja_Serafimova

Мурињо бара слава со трет тим во Премиер лига

user4

Реал ќе го обнови договорот со Бензема

Влатко Зорба

Серија „А“ се враќа на 24 мај?

Интересен предлог на Ѓоковиќ: Да се спојат Дејвис и АТП купот

Модриќ: Бејл е возрасен, треба да знае што сака

Александар Петровски