Авто/мото СПОРТ

Иџе возеше низ празните скопските улици во чест на медицинските лица, полицијата, армијата и граѓаните (ВИДЕО)

Македонскиот возач Игор Стефановски- Иџе, денеска возеше низ скопските празни улици во знак на поддршка кон здравствените работници, полицајците и сите останати кои се дел од протоколот за справување во борбата против Ковид-19 во Македонија.

Тој возел низ Скопје со рута од населба Лисиче до Влае.

Gepostet von Igor Idze Stefanovski am Montag, 25. Mai 2020

„Ова се мигови кои би сакал никогаш да не се повторат. Улиците низ градовите на нашата држава, никогаш повторно да не бидат празни. Токму затоа, мудро да се вратиме во секојдневието. Нашите медицински лица, полицијата, армијата и сите наши сограѓани кои се НАШИТЕ ХЕРОИ ВО ОВОЈ ПЕРИОД, со свој придонес направија полека, но сигурно, да излеземе победници од оваа битка. Затоа во нивна чест, јас и мојот тим ќе им дадеме поддршка, но и почит како големо признание за нивната пожртвуваност“, порачал Иџе.

Gepostet von Igor Idze Stefanovski am Montag, 25. Mai 2020

Gepostet von Igor Idze Stefanovski am Montag, 25. Mai 2020

Поврзани вести

Де Бруин нема да игра против Јунајтед?

Светот во неверување: Деветмина загина во приватниот хеликоптер на Коби Брајант

Никола Поповски

Пелегрини доби отказ од Вест Хем

Роџерс нема намера да ги остави „лисиците“ за да го замени тренерот на Арсенал

Влатко Зорба

Се повреди Криштопанс, Вардар подобар од Војводина

Голем пех: НБА ѕвезда ја заврши сезоната, следи тешка битка за плеј-офот

Никола Поповски