СПОРТ Фудбал

Икарди му соопштил на ПСЖ дека сака да се врати во Италија

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Мауро Икарди, кој беше ангажиран од Интер, сака да се врати во Италија, според Николо Скира, новинар на „Газета дело Спорт“.

Дваесет и седум годишниот Аргентинец е решен да се врати во Серија „А“ на крајот на сезоната. Според италијанскиот печат, Јувентус покажа голем интерес за Икарди, кои го бараа минатото лето, но потоа замина во Париз.

Напаѓачот и неговата сопруга се состанале со спортскиот директор на парискиот клуб, Леонардо за да ја објават одлуката. Оваа сезона Икарди забележа 31 натпревар на сите турнири, постигнувајќи 20 гола.

Поврзани вести

Преполовена казната за Фонсека: Португалецот ќе ја води Рома против Милан

user5

Пиоли: Ибрахимовиќ може да стори сé на теренот

Maja_Serafimova

Железниот Мајк ја изгубил силата: Тајсон стана предмет на потсмев (видео)

Грчките клубови ќе бидат исфрлени од европските натпревари ако не ги почитуваат правилата

Убави вести: Паоло и Даниеле Малдини го победија коронавирусот

Санчо останува уште една сезона во Дортмунд?

Влатко Зорба