СПОРТ Фудбал

Интер се согласил да плати 35 милиони евра за Кулушевски

Играчот од средниот ред на Парма, Дејан Кулушевски, изнајмен од Аталанта, може наскоро да замине во Интер, пренесува „Кориере дела Сера“.

Според медиумот, Интер се согласил да и плати на Аталанта 35 милиони евра за 19-годишниот Швеѓанец со македонско потекло.

Миланскиот клуб посакува да го реализира трансферот во јануари, но проблем е тоа што тој е изнајмен на Парма до крајот на сезоната.

Деветнаесет годишниот Кулушевски оваа сезона досега има 15 настапи во Серија А, на кои постигна три гола и забележа пет асистенции.

Поврзани вести

Верувам дека ќе освојам трофеј со Тотенхем, вели Мурињо

Влатко Зорба

Шок за гигантите: Реал и Барса испаднаа од шпанскиот куп (ВИДЕО)

15 милиони евра го решија проблемот „Гризман“

Влатко Зорба

На Арсенал не му се допадна фактот дека Алегри не знае англиски

Maja_Serafimova

Тотенхем во хаос: Афера меѓу Фертонген и сопругата на Ериксен како причина за понижувачкиот пораз од Баерн?

user5

Мане гради болница во родниот град каде ќе се лекуваат заразени од коронавирус

Stefanija Kuzmanovska