Други спортови СПОРТ

Изолација во бикини: Вандерфорд тренира, Пејџ му помага (ВИДЕО)

Голем број спортисти се во изолација поради ситуацијата со коронавирусот, а со тоа и не можат редовно да тренираат и да вежбаат.

Но, некои тоа го прават во домашни услови. На пример, Пејџ Ван Зант вежба заедно со момчето Остин Вандерфорд. Пејџ е УФЦ борачка, а со истото се занимава и Остин.

На Инстаграм тие покажаа како се вежба во пар во време на изолација.

Поврзани вести

Ракометарите ја избришаа Северна (ФОТО)

Ливерпул има најмногу номинирани играчи во номинациите за Тимот на годината на УЕФА

Влатко Зорба

Буста: Познавам тенисери кои живеат со пари на нивните родители заради коронавирусот

Бостон поведе во конференциското полуфинале со Торонто

Мурињо „пазареше“ во Холандија: Ѕвездата на ПСВ се сели во Тотенхем

Никола Поповски

Спортистите кои обезбедија квота за Токио 2020, ќе ги задржат своите места за следната година