СПОРТ

Извлечена ждрепката за следната фаза на ФА Купот

Не се одиграа сите натпревари од осминафиналето на ФА Купот, но синоќа беше извлечена ждрепката за следната фаза на турнирот. Единствениот натпревар што сè уште не се одигра е помеѓу Манчестер Јунајтед и Дерби Каунти. Средбата е вечерва од 20:45 часот.

Манчестер Сити продолжува со одбраната на трофејот со гостување кај Њукасл, а Челси, кој го елиминира Ливерпул, оди на гостински терен кај Лестер на стадионот „Кинг Пауер“.

Арсенал ќе има и тешка задача бидејќи гостува кај Шефилд Јунајтед.

Норвич, кој по елиминацијата на Тотенхем по изведување на пенали, може да се соочи со Манчестер Јунајтед.

Натпреварите од четвртфиналето е предвидено да се одржат помеѓу 20 и 22 март.

Еве ги паровите:

Шефилд Јунајтед – Арсенал

Њукасл Јунајтед – Манчестер Сити

Норвич – Дерби / Манчестер Јунајтед

Лестер – Челзи

Поврзани вести

Џејмс и Дејвис: Ако сопствениците на тимовите не го почитуваат ветеното, нема да играме повеќе

Никола Поповски

Твитер реакции по вечното српско дерби: Ало, ортопедија му ја наместивте ли кичмата на Дегенек?

Коко Гоф се справила со депресијата пред нејзините големи успеси

Stefanija Kuzmanovska

Реал Мадрид нема да потпише нови играчи во зимскиот преоден рок

Maja_Serafimova

ЕП 2020: Актуелниот светски и олимписки шампион Данска испадна во групната фаза

Никола Поповски

Зидан: Винисиус нема да биде пуштен на позајмица во јануари, останува во Реал Мадрид