Кошарка СПОРТ

Извлечени се телата на сите жртви од хеликоптерската несреќа

Телата на деветте лица кои го загубија животот при падот на хеликоптерот на поранешниот НБА кошаркар, Коби Брајант се извлечени, јавија американските медиуми.

Три тела беа извадени од остатоците во неделата, а останатите шест доцна синоќа.

– Остатоците се земени од местото на несреќата и се однесени во центарот за судско испитување на одделот, соопшти локалната полиција на Лос Анџелес.

Инспекторите работат на местото на настанот целосно да ги разберат причините за трагичниот инцидент.

Поврзани вести

Ѓоковиќ потврди: Најдобрите хрватски тенисери ќе учествуваат на „Адриа Тур“

Stefanija Kuzmanovska

НБА во случај на откажување на сезоната ќе изгуби милијарда долари

Одложени половина од натпреварите од првиот ден на Австралија Опен

Никола Поповски

Перез запрашан за Погба: Не знам кој е тој!

Никола Поповски

Реал подготвен да плаќа половина од платата на Бејл, само за да си замине

Александар Петровски

„Црвените ѓаволи“ го покорија „Стемфорд Бриџ“

Александар Петровски