СПОРТ Фудбал

Јанг потпишува за Интер

Манчестер Јунајтед и Интер се договорија за трансферот на дефанзивецот Ешли Јанг, вреден 1,5 милиони евра, пишува „Скај Спортс“.

Се очекува Јанг да пристигне на лекарски прегледи во Милано, по што ќе биде потврдена и неговата продажба.

Претходно, Јунајтед му понуди нов договор на Јанг, што ќе го задржи на „Олд Трафорд“ уште една година, но тој го отфрли.

Јанг играше на 18 натпревари оваа сезона, но започна само на 10 од нив како носител.

Тој се приклучи на тимот во 2011 година, откако забележа вкупно 261 натпревар во дресот на Манчестер Јунајтед, постигнувајќи 19 голови.

Поврзани вести

Бундеслигата повторно без публика

Stefanija Kuzmanovska

Лига на нации: Македонија тргна со победа

Влатко Зорба

Го снимија Конор МекГрегор додека жена му орално го задоволува (ФОТО)

Динамо Загреб испушти победа во судиското продолжение

Ѓоковиќ со детали за дисквалификацијата: Бев во шок

Никола Поповски

Предложени нови термини за Премиер лигата

Stefanija Kuzmanovska