СПОРТ Фудбал

Јунајтед го договори Кулибали

Манчестер Јунајтед постигна договор со Наполи за привлекување на дефанзивецот Калиду Кулибали. Италијанскиот новинар Фабио Сантини објави дека буквално сè е веќе договорено и „црвените ѓаволи“ ќе платат 60 милиони фунти за неговите услуги.

Дваесет и осум-годишниот Сенегалец е посакуван од Јунајтед во секој од последните трансфер прозорци, но се чини дека Манчестер е конечно близу да го привлече.

– Наполи ќе го продаде Калиду Кулибали на Манчестер Јунајтед за околу 70-75 милиони евра. Се чини дека сè е договорено, рече Сантини на својата радио програма „Ил Процесо“ на радио „7 голд“.

Поврзани вести

Роналдо купил Bugatti за 8 милиони евра? (ФОТО)

Влатко Зорба

Оваа земја не се плаши од коронавирусот: Нивното фудбалско првенство продолжува на 14 јуни со присуство на навивачи

Меси: Мора да бидеме одговорни, останете дома!

Влатко Зорба

Крис Пол: Не зборувам со Харден

ФИФА: Продолжете ги договорите на фудбалерите!

Stefanija Kuzmanovska

ФА го предлага Вембли за завршување на сезоната во Премиер лигата

Stefanija Kuzmanovska