СПОРТ Фудбал

Јунајтед започна разговори за Милинковиќ-Савиќ

Манчестер Јунајтед влезе во разговори со Лацио за трансфер на играчот од средниот ред Сергеј Милинковиќ-Савиќ, јавуваат англиските медиуми.

Потенцијалниот купувач на 25-годишниот Србин ќе мора да плати 120 милиони евра бидејќи Римјаните не планираат да ја намалат цената.
„Црвените ѓаволи“ бараат замена на Пол Погба, кој скоро сигурно ќе го напушти „Олд Трафорд“ по крајот на сезоната.

Оваа сезона Милинковиќ-Савиќ запиша 31 натпревар за „орлите“, во кои постигна пет гола и направи седум асистенции.

Поврзани вести

Голем удар за Мурињо: Сон ќе отсуствува 6 до 8 недели

Никола Поповски

Фернандеш своето деби ќе го има утре против Вулверхемпто

Берта Китинска

Норис: Враќањето на трките ќе биде шок за телото

Дешан ќе добие понуда за продолжување на договорот со Франција

Влатко Зорба

Роналдо загуби финале за прв пат од 2013 година

Влатко Зорба

Радуловиќ и Морнар официјално не се кошаркари на МЗТ Скопје Аеродром